BalkansPress

Dobro došli!

Novak Đoković igra tenis sa druge planete. Srbin je pobedio Rafaela Nadala sa 3:6, 6:3, 7:6(4), 6:2 i boriće se za trofej na Rolan Garosu.

Atomski tenis igra Srbin. Pobedio je Nadala na njegovom terenu, ovo je njegova imeprija, ali sada je Španac naišao na boljeg od sebe. Nije mogao protiv srpske stene i čoveka koji je po ko zna koji put pomerio granice sporta.

Nadal je od danas ima učinak 105:3 u Bulonjskoj šumi. Dva od tri puta ga je pobedio Đoković. Ovo je Noletu bio 81. trijumf na pariskom grend slemu i boriće se za drugu titulu na Rolan Garosu.

Novak je pokazao da je u ovom trenutku najbolji, ako ne i najbolji teniser svih vremena. Odigrati ovako fantastično protiv Nadala na turniru na kome se oseća kao u svojoj dnvenoj sobi može samo Đoković.

Nije ipak izgledalo da će ovaj meč imati ovakav epilog. Rafa je furiozno počeo njihov 58. okršaj, poveo je sa 0:5, ali od tada se Nole razgoropadio zaigrao sjajano, čak i svoj najbolji tenis. Prvi set je na kraju izgubio sa prihvatljivih 3:6.

Nakon toga je uzvratio istom merom. Onda je dobio treći set u taj-brejku posle velike borbe, iako je je kod 5:4 servirao za set. Malo se odužilo, ali se dobro završilo.

Četvrti set bio je prava demostracija sile. Nadal je poveo 0:2, a onda šest vezanih gemova osvajača 18 grend slem titula.

Sada prvi reket sveta protiv Rafaela koji je takođe odigrao savršen meč vodio sa 30:28 i pobedio ga je prvi put na šljaci još od finala Rima 2016. godine.

Đoković će se u finalu sastati sa Stefnosom Cicipasom koji juri svoju prvu grend slem titulu u karijeri.

Novak ima priliku da osvoji 19. grend slem trofej i dođe na samo jedan zaostatka od velikih rivala - Rodžera Federera i Rafaela Nadala.

NOLE JE ISPISAO ISTORIJU U PARIZU: Srpski teniser je jedini koji je uspeo da uradi ovo

Osim što se duel Novaka Đokovića i Rafaela Nadala već smatra jednim od najboljih u istoriji tenisa, srpski teniser je postao jedini teniser koji je španca dva puta pobedio na Rolan Garosu.

CICIPASU PRIPALA DRAMA Posle tri sata i 36 minuta igre, rešen uzbudljiv duel

Grk Stefanos Cicipas (5) bio je juče bolji od Nemca Aleksandra Zvereva (6) u prvom polufinalu Rolan Garosa posle tri sata i 36 minuta igre, rezultatom 6:3, 6:3, 4:6, 4:6, 6:3, i u nedelju će, u velikom finalu, izaći na megdan pobedniku polufinala koje se sinoć igralo između Novaka Đokovića (1) i Rafaela Nadala (3).

Vodila se juče po podne pod upeklom pariskom zvezdom velika borba s mnogo preokreta na "Šatrijeu" dobro popunjenih tribina za trenutne zdravstvene uslove. Prvi set, odmah na početku, odvojio je Cicipas, poveo sa 3:0, i tu razliku zadržao do kraja seta, iako su obojica imala priliku da rezultat povedu u drugom pravcu.

U drugom setu, prvi je servirao Nemac, i poveo. Sad je on oduzeo servis-gem Grku. Ponovo je bilo egal na servis Zvereva, ljutio se Cicipas sam na sebe zbog neuspelih riterna, a onda je nemački teniser, uz pomoć neca, poveo sa 3:0. Tu se podudarnost suprotnog smera s prvim setom završila. Cicipas je vratio izgubljen servis, lepi potezi viđeni su u šestom gemu na mreži, opet tesno, i Grk je izjednačio, a onda, u naletu, uzeo sledeći servis Zvereva i poveo. Žurio je Zverev da stigne razliku i pravio neke ishitrene greške. Još jedan brejk, Cicipas je iskoristio drugu set-loptu, nanizao šest gemova zaredom i stavio tačku na set.

Posle sat i 20 minuta, Zverev je već tražio način kako da ostane u meču. I, našao ga je. Rasterećeni Cicipas poveo je i u trećem setu, ali je Zverev uspeo da održi priključak i zatim oduzme servis Grku. Mogao je Cicipas da ga stigne sredinom seta, ali nije iskoristio brejk-loptu. Bunio se zatim dugo Zverev za jedan poen koji je pripao Cicipasu posle pogrešno dosuđenog auta, a onda odservirao za set.

Ohrabren, odmah je u četvrtom setu startovao brejkom, i tu prednost čuvao do kraja. Sjajna razmena u desetom gemu, lob, ubitačan servis, i otišlo se u peti set.

Imao je Nemac tri bezuspešne prilike da oduzme servis Grku odmah na startu. Što nije uradio Zverev, jeste Cicipas. Iskoristio je brejk-loptu za 3:1, nadovezao svoj servis-gem, a onda nije iskoristio četiri meč-lopte na servis Zvereva. Petu, asom, na svoj servis, jeste. Meč je trajao tri sata i 36 minuta.